wpu.nu

Skillnad mellan versioner av "Index:Pol-1986-03-05 EBD10380-00-B Uppföljning 2 PM om tiden för händelsen i relation till mordet.pdf"

Från wpu.nu

Kort sammanfattningKort sammanfattning
Rad 1: Rad 1:
PM om tiden för händelsen i relation till mordet
+
Krinsp Allan Bäckströms PM om UL:s (Chaufförens) uppfattning att mordet inte ägt rum när de passerade  Volvobilen på Tunnelgatan och svängde ut på Sveavägen mittemot den blivande mordplatsen.<br><br> Han säger också att han inte hört några smällar som skulle kunna karaktäriseras som skott.

Versionen från 30 januari 2025 kl. 11.37


Krinsp Allan Bäckströms PM om UL:s (Chaufförens) uppfattning att mordet inte ägt rum när de passerade Volvobilen på Tunnelgatan och svängde ut på Sveavägen mittemot den blivande mordplatsen.

Han säger också att han inte hört några smällar som skulle kunna karaktäriseras som skott.

Pol-1986-03-05 EBD10380-00-B Uppföljning 2 PM om tiden för händelsen i relation till mordet.pdf

Läs uppslag EBD10380-00-B

Det är egentligen inte tänkt att man ska läsa uppslagen här, direkt i dokumenten. Varje uppslag får en egen sida, där man kan förklara mer med tex bilder och kartor. Texten härifrån läggs automatiskt in på uppslagssidorna.

Uppgiftsmottagare / Förhörsledare Allan Bäckström


Uppgiftslämnare / Förhörd Biobesökare till sena föreställningen”Morrhår och ärter” på biografen Saga, Kungsgatan.
Förhöret påbörjat 1986-03-05
Förhöret avslutat
Typ av dokument Promemoria
Originalfil File:Pol-1986-03-05_EBD10380-00-B_Uppföljning_2_PM_om_tiden_för_händelsen_i_relation_till_mordet.pdf
Författare [[:]]
Status Väntar på granskning
Sidor

1