Skillnad mellan versioner av "Sida:Pol-1987-10-14 H7132-00 Sammanställning-organisationer.pdf/2"
Från wpu.nu
| (6 mellanliggande versioner av samma användare visas inte) | |||
| Sidinnehåll (som ska inkluderas): | Sidinnehåll (som ska inkluderas): | ||
| Rad 1: | Rad 1: | ||
| − | + | :: <small>- 2 (10) -<br> | |
:: M198 (A-B)</small> | :: M198 (A-B)</small> | ||
== == | == == | ||
| Rad 5: | Rad 5: | ||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
|- | |- | ||
| − | ! Organisation !! Namn | + | ! Organisation !! Namn /<br>Avsnitt i PU |
|- | |- | ||
| − | | [[Action directe]] || | + | | [[Action directe]] || [[Avsnitt:HH|HH]] |
|- | |- | ||
| Aktionsgruppen Västtyskland (ATV) || {{Maskat}} | | Aktionsgruppen Västtyskland (ATV) || {{Maskat}} | ||
| Rad 13: | Rad 13: | ||
| Al Fatha || {{Maskat}} | | Al Fatha || {{Maskat}} | ||
|- | |- | ||
| − | | [[Ananda Marga]] || | + | | [[Ananda Marga]] || [[Avsnitt:HG2992|HG2992]] |
|- | |- | ||
| APK Arbetarepartiet kommunisterna || {{Maskat}} | | APK Arbetarepartiet kommunisterna || {{Maskat}} | ||
Nuvarande version från 16 april 2025 kl. 07.58
Den här sidan har korrekturlästs
- - 2 (10) -
- M198 (A-B)
- - 2 (10) -
| Organisation | Namn / Avsnitt i PU |
|---|---|
| Action directe | HH |
| Aktionsgruppen Västtyskland (ATV) | |
| Al Fatha | |
| Ananda Marga | HG2992 |
| APK Arbetarepartiet kommunisterna | |
| Arabiska klubben | |
| ASALA Hemliga Armén | |
| Bader Meinhof | |
| Bahai samfundet | |
| Belgiska terrorister (de galna Brabant-mördarna) | |
| BSS, Bevara Sverige Svenskt |