Skillnad mellan versioner av "Sida:Pol-2020-03-15 H22443-00 Sammanställning om ett eventuellt internationellt motiv till mordet på Olof Palme.pdf/26"
Från wpu.nu
| (3 mellanliggande versioner av samma användare visas inte) | |||
| Sidans status | Sidans status | ||
| - | + | Korrekturläst | |
| Sidinnehåll (som ska inkluderas): | Sidinnehåll (som ska inkluderas): | ||
| Rad 1: | Rad 1: | ||
<small>Avdelningen för särskilda utredningar 2020-06-10 | <small>Avdelningen för särskilda utredningar 2020-06-10 | ||
| − | :::: - 25 -</small> | + | :::: - 25 (26) -</small> |
== == | == == | ||
| − | |||
| − | |||
* {{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=34}}<br>{{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=10}} | * {{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=34}}<br>{{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=10}} | ||
| Rad 20: | Rad 18: | ||
* Resonemanget i Strängnäs 1983 om att [[Olof Palme]] borde skjutas och att det bör ske i närheten av Kungsgatan då [[Olof Palme]] då och då går på bio i området. Gärningsmannen kan efteråt fly upp på åsen via någon trappa. Har [[Stig Engström]] tillhört ett sällskap som resonerat i samma banor? {{Maskat}}<br>{{Maskat|Längd=30}} | * Resonemanget i Strängnäs 1983 om att [[Olof Palme]] borde skjutas och att det bör ske i närheten av Kungsgatan då [[Olof Palme]] då och då går på bio i området. Gärningsmannen kan efteråt fly upp på åsen via någon trappa. Har [[Stig Engström]] tillhört ett sällskap som resonerat i samma banor? {{Maskat}}<br>{{Maskat|Längd=30}} | ||
| − | |||
* {{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=34}}<br>{{Maskat|Längd=30}} | * {{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=35}}<br>{{Maskat|Längd=34}}<br>{{Maskat|Längd=30}} | ||
| − | |||
| − | |||
| − | |||
| − | |||
* {{Maskat|Text=Helt stycke maskerat}} | * {{Maskat|Text=Helt stycke maskerat}} | ||
| Rad 32: | Rad 25: | ||
* {{Maskat|Text=Helt stycke maskerat}} | * {{Maskat|Text=Helt stycke maskerat}} | ||
| − | |||
| − | |||
Nuvarande version från 14 oktober 2025 kl. 11.50
Den här sidan har korrekturlästs
Avdelningen för särskilda utredningar 2020-06-10
- - 25 (26) -
- MUST lämnar inget skriftligt svar vid vår förfrågan om Stig Engström
- ?
- Stigs arbetsplats ligger bara några hundra meter ifrån Socialdemokratiska högkvarteret, Sveavägen 68. Hade han uppdrag att rapportera något rörande detta?
- Resonemanget i Strängnäs 1983 om att Olof Palme borde skjutas och att det bör ske i närheten av Kungsgatan då Olof Palme då och då går på bio i området. Gärningsmannen kan efteråt fly upp på åsen via någon trappa. Har Stig Engström tillhört ett sällskap som resonerat i samma banor?
- Helt stycke maskerat
- Helt stycke maskerat
- Helt stycke maskerat